Nogawice (X-XIII w.)
Opis
Nogawice to element garderoby, który w naszej rekonstrukcji jest bardzo niedoceniany.
Stanowią doskonałą alternatywę dla spodni i dobrze zakotwiczone są w znaleziskach – mamy na przykład znaleziska z Hedeby, a także świetnie zachowane spodnie Henryka III Salickiego z XI wieku. Również przedstawienia ikonograficzne zdecydowanie sugerują tego typu rozwiązania.
Legginsy szyjemy w kilku rozmiarach, od XS do XXL. Tabela rozmiarów pokazana jest na przedostatnim zdjęciu. Musisz sprawdzić 3 wymiary na spodniach które nosisz i są dla Ciebie wygodne.
A) Obwód uda w najszerszym miejscu (szerokość nogawki w najszerszym miejscu x2)
B) Obwód kostki (szerokość nogawki u podstawy x2)
D) Długość stopy od pięty do palców.
Wełna, której używamy jest minimalnie rozciągliwa - jeśli jednak się wahasz, wybierz rozmiar większy.
Tkanina to najważniejszy element odzieży – dlatego nawet ubrania uszyte i uszyte najlepiej na świecie, bez odpowiedniego materiału – nie będą dobrze wyglądać. Dlatego korzystamy z najwyższej jakości tkanin znanego polskiego dystrybutora - WOOLSOME - gdzie należy udać się i skopiować kod tkaniny, z której ma być uszyta odzież. (Przykładowo, główny: WKT 29/16, dolny: brak)
Do naszych kostiumów używamy wysokiej jakości materiałów, szwy wykańczamy z dużą starannością... lub mniejszą, jeśli rekonstrukcja znaleziska tego wymaga. Dla najbardziej wymagających klientów mamy dostęp do ręcznie tkanych i naturalnie barwionych materiałów, aby jak najwierniej odtworzyć kulturę materialną naszych przodków.
Wykonujemy kostiumy zgodnie z aktualnym stanem wiedzy naukowej oraz w oparciu o dowody archeologiczne, etnograficzne i ikonograficzne – dzięki temu zostaną Państwo dopuszczeni nawet na najbardziej wymagające wydarzenie.
Przybliżony czas oczekiwania na zamówienie to 30 dni.